Sieci komputerowe to bardzo przemyślany system, który umożliwia coraz łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do internetu. Nie jest to jednak system pozbawiony wad – niekiedy dostęp do internetu jest niemożliwy lub bardzo powolny. Szczególnie często takie sytuacje zdarzają się, gdy wiele osób naraz stara się wczytać jakąś zawartość z internetu – łącza mają określoną przepustowość i nie mogą realizować wszystkich zadań jednocześnie, dlatego też czasami zwalniają bądź w ogóle uniemożliwiają nam pobranie danych.
Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko i zwykle nie wpływają znacząco na naszą pracę. Niemniej jednak w każdej firmie oferującej dostęp do internetu zatrudniony jest technik, którego zadaniem jest przeciwdziałanie powstawaniu takich zatorów np. poprzez rozbudowę infrastruktury sieci.
Przy odpowiednim zaplanowaniu sieci i przy kontrolowanej liczbie jej użytkowników, podobne sytuacje nie powinny mieć miejsca. Warto więc wybierać odpowiedniego dostawcę internetu, który zagwarantuje nam brak przerw w dostawie internetu i wygodę pracy przy komputerze.

TrackBack URI | RSS feed for comments on this post


Leave a reply